تغییر برنامه مهاجرتی ساسکاچوان

در آخرین ساعات کاری سه شنبه ۱۱ جولای ۲۰۱۸ مطابق ۱۹ تیر ۹۷  خبری در سایت ساسکاچوان منتشر شد که طبق آن سیستم کنونی برنامه مهاجرتی این استان تغییر می یابد.

از تاریخ ۱۶ جولای ۲۰۱۸ مطابق ۲۵ تیر ماه ۹۷  افراد باید پروفایل اولیه را تکمیل کنند و استان ساسکاچوان برای افرادی که واجد شرایط بوده یا امتیاز بیشتری دارند دعوت نامه صادر میکند. در واقع این سیستم رقابتی و افرادی که امتیاز بیشتری دارند شانس بیشتری خواهند داشت.

مراحل ثبت نام به این شکل خواهد بود :

افرادی که حداقل امتیاز ۶۰ از ۱۰۰  را در سیستم ساسکاچوان دارند ابتدا یک پروفایل اولیه  را در سایت ایجاد میکنند. Expression of Interest

در این مرحله نیازی به آپلود مدارک نیست  و صرفا پاسخ به سوالات است و هزینه ای نیز پرداخت نمی‌شود.

در بازه های زمانی مختلف (فعلا اعلام ن در چه بازه زمانی ) برای تعداد مشخصی از متقاضیان که پروفایل اولیه را تکمیل کرده اند (و در واقع امتیاز آنها نیز مشخص است) دعوت نامه فرستاده میشود. هنوز مشخص نیست از چه امتیازی به بالاتر شانس زیادی خواهند داشت. باید اولین دراو انجام شود تا بتوان به تخمین خوبی رسید.

افرادی که دعوت نامه بگیرند باید مدارک مربوطه را آپلود و ۳۰۰ دلار  هزینه سابمیت را پرداخت کرده و پروفایل را سابمیت کنند که پرونده آنها بررسی و‌ سپس نامینیشن دریافت کنند.

این سیستم برای هر دو گروه اکسپرس انتری و‌ OID برقرار است

هر شخص فقط میتواند یک پروفایل اولیه داشته باشد و‌ مجاز به داشتن چند پروفایل اولیه نیستید.

این سیستم که به ظاهر رقابت را سخت تر میکند مزایای خاص خود را دارد و آن باز بودن احتمالی این برنامه در تمام مدت ( و یا حداقل با اطلاع قبلی ) خواهد بود و  متقاضیان میتوانند تشکیل پرونده دهند.