آخرین لیست مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان

لیست مشاغل مورد نیاز استان ساسکاچوان ( برای هر دو برنامه EE و OID ) یکسان بوده و درآخرین تغییرات در تاریخ ۴ جولای ۲۰۱۸ مطابق با ۱۳ تیر ماه ۹۷ ، تعدادی از مشاغل حذف و تعداد دیگری اضافه شدند. لیست نهایی شامل این مشاغل است :

https://www.saskatchewan.ca/residents/moving-to-saskatchewan/immigrating-to-saskatchewan/saskatchewan-immigrant-nominee-program/applicants-international-skilled-workers/sinp-in-demand-occupation-list

این لیست بسته به بازار کار کانادا در هر سال تغییر میکند.

 

✅داشتن حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در یکی از مشاغل مورد نیاز استان ساسکاچوان از الزامات اولیه اقدام به مهاجرت از طریق نیروی کار ماهر این استان میباشد.

✅ براي هر ناك در اين جدول سه ستون در نظر گرفته است. ستون اول مربوط به كد ناك و ستون دوم مربوط به نام ناك مربوطه است.

⭕ در لينك زير با وارد كردن كد ناك يا عنوان ناك در قسمت Filter items در پايين صفحه و كليك بر روی آن، مي توانيد توضيحات و جزييات مربوط به هر ناك را مطالعه كنيد (این لینک صرفا برای دیدن توضیحات هر ناک به کار می رود و حاوی تمامی مشاغل موجود در کانادا است . میتوان با مطالعه جزییات هر شغل نامه سابقه کار را به نحوی تنظیم کرد که با این الزامات همخوانی داشته باشد):

https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/immigrate-canada/express-entry/become-candidate/eligibility/find-national-occupation-code.html

✅ در ستون سوم ليست مشاغل مورد نياز، در لينك اول این صفحه، توضيحاتي در مورد آن ناك نوشته است. در اين ستون دو دسته اطلاعات بيان است:

⭕ اول اينكه آيا اين ناك ريگيوليت است يا نه؟

اگر كلمه none نوشته است يعني اين ناك Regulated نيست و نيازي به ارائه تاييديه مجزا از سازمان ثالثي براي اقدام به مهاجرت از طريق اين ناك وجود ندارد.

اگر به جاي none توضيحات ديگري نوشته بود يعني ناك ريگيوليتد هست.

⭕⭕ دوم اینکه اگر اين ناك ريگيوليتد است چه سازماني مسئول ارائه تاييديه هاي مربوط به آن است و چه تاييديه ای مدنظر است.

اگر ناك انتخابي شما ريگيوليت است، میبایست طبق اطلاعات مندرج در جدول از طريق وب سايت سازمان مربوطه مراحل دريافت تاييديه اعلامي در جدول را انجام دهيد. دريافت اين تاييديه با توجه به سازمان مربوطه، مراحل ، هزینه و زمان هاي متفاوتي دارد.

در پست های بعدی در خصوص سازمانهای مربوطه اطلاعاتی نوشته ایم.

 

⚠ براي اقدام از طريق برنامه SINP با ناک‌های ريگيوليت ، طبق گفته سايت SINP شما می‌توانید بدون اين تاييديه ها سابميت كنيد ولي پرونده شما اصطلاحاً HOLD می‌شود تا تأییدیه مربوطه را مثلاً از APEGS يا CIPS و يا هر سازمان ديگري ارائه كنيد.

معمولا به مدت یک سال پرونده شما HOLD میشود و در این مدت فرصت دارید تاییده لازم را اخذ کنید.

اگر چنانچه ناک شما Regulated است میتوانید برای عضویت در سازمان مربوطه با کارشناسان ما در تماس باشید.